Calendar

No Event
No Event
Fri Oct 28
Final
at Wis.-Eau Claire L, 8-1
Sat Oct 29
Final - OT
at Wis.-Stevens Point L, 3-2
Fri Nov 04
Final
at Marian (Wis.) L, 5-2
Sat Nov 05
Final
vs. Marian (Wis.) W, 2-1
Fri Nov 18
Final
vs. Finlandia W, 4-0
Sat Nov 19
Final
vs. Finlandia W, 5-0
Sat Nov 26
Final
at St. Olaf L, 4-1
Northfield Ice Arena
Sun Nov 27
Final
at Saint John's (Minn.) L, 6-1
National Hockey Center
Fri Dec 02
Final - OT
vs. St. Norbert T, 1-1
Sat Dec 03
Final
at St. Norbert L, 2-1
Fri Dec 09
Final
vs. Augsburg W, 5-3
Fri Jan 06
Final
at Concordia (Wis.) L, 4-3
Sat Jan 07
Final
vs. Concordia (Wis.) L, 4-3
Fri Jan 13
Final - OT
at Aurora T, 2-2
Sat Jan 14
Final
at Aurora W, 5-3
Fri Jan 20
Final
at St. Scholastica L, 7-2
Sat Jan 21
Final
at St. Scholastica L, 2-1
Fri Jan 27
Final
vs. Adrian L, 5-3
Sat Jan 28
Final
vs. Adrian L, 2-1
Thu Feb 02
Final
vs. MSOE L, 3-0
Fri Feb 03
Final - OT
at MSOE T, 2-2
Fri Feb 10
Final
vs. Northland L, 4-3
Sat Feb 11
Final - OT
vs. Northland W, 6-5
Fri Feb 17
Final - OT
vs. Lake Forest L, 3-2
Sat Feb 18
Final
at Lake Forest L, 6-1
Sat Sep 02
Final
vs. Presentation L, 40-10
Sat Sep 09
Final
at Finlandia W, 27-22
Sat Sep 23
Final
vs. Lake Forest L, 42-26
Sat Sep 30
Final
at Monmouth (Ill.) L, 34-0
Sat Oct 07
Final
at Chicago L, 28-8
Sat Oct 14
Final
vs. Macalester L, 21-18
Hall of Fame Game
Sat Oct 21
Final
at St. Norbert L, 38-6
Sat Oct 28
Final
at Beloit W, 49-13
Fri Nov 03
Final
vs. Adrian L, 5-1
Sat Nov 04
Final
vs. Ripon L, 14-7
Sat Nov 04
Final
vs. Trine W, 6-2
Fri Nov 10
Final
at Aurora W, 3-0
Sat Nov 11
Final
at Knox L, 30-0
Sat Nov 11
Final
at Lake Forest L, 6-1
Wed Nov 15
Final
at Marian (Wis.) L, 64-62
Wed Nov 15
Final
vs. Wis. Lutheran W, 82-76
Fri Nov 17
Final
vs. Northland L, 56-47
Fri Nov 17
Final
at Wis.-Stout L, 6-4
Sat Nov 18
Final
at MSOE W, 76-68
Sat Nov 18
Final
at Wis.-Eau Claire L, 4-1
Fri Nov 24
Final
at Middlebury W, 6-3
PrimeLink Great Northern ShootOut
Sat Nov 25
Final
at Plattsburgh L, 4-2
PrimeLink Great Northern ShootOut Championship Game
Tue Nov 28
Final
at Lakeland L, 66-53
Tue Nov 28
Final
vs. Silver Lake W, 83-65
Fri Dec 01
Final
vs. Illinois Col. W, 76-72
Fri Dec 01
Final
vs. St. Norbert L, 3-2
Fri Dec 01
Final
vs. Illinois Col. W, 64-56
Sat Dec 02
Final
vs. Knox W, 86-60
Sat Dec 02
Final
vs. Knox L, 68-58
Sat Dec 02
Final
vs. Finlandia W, 9-2
Mon Dec 04
Final
vs. Maranatha Baptist W, 49-45
Wed Dec 06
Final
vs. St. Norbert L, 73-59
Wed Dec 06
Final - OT
at Saint Mary's (Minn.) T, 2-2
Wed Dec 06
Final
vs. St. Norbert L, 66-21
Fri Dec 08
Final
at Wis.-River Falls W, 3-2
Sat Dec 09
Final
at Grinnell L, 137-99
Sat Dec 09
Final
at Grinnell L, 69-57
Sat Dec 09
Final
at Wis.-River Falls L, 4-1
Tue Dec 12
Final - OT
at Crown (Minn.) L, 62-61
Wed Dec 13
Final
at Wis.-Stevens Point L, 73-56
Sat Dec 16
Final
vs. Millikin L, 70-38
@ Ft. Lauderdale, Fla.
Sun Dec 17
Final
vs. Randolph-Macon L, 68-52
@ Ft. Lauderdale, Fla.
Mon Dec 18
Final
vs. Dubuque L, 80-75
@ ICI Center - Daytona Beach, Fla. Daytona Beach Shootout
Wed Dec 20
Final
vs. Oglethorpe W, 79-60
@ Daytona Beach, Fla. Daytona Beach Shootout
Tue Jan 02
Final
at Knox W, 100-61
Tue Jan 02
Final
at Knox L, 60-52
Fri Jan 05
Final
at MSOE W, 3-1
Sat Jan 06
Final
vs. Monmouth (Ill.) L, 65-62
Sat Jan 06
Final
vs. Monmouth (Ill.) W, 63-59
Sat Jan 06
Final - OT
at Concordia (Wis.) L, 4-3
Fri Jan 12
Final
at Cornell College W, 66-64
Fri Jan 12
Final
at Finlandia W, 4-2
Fri Jan 12
Final
at Cornell College L, 87-46
Sat Jan 13
Final
at Illinois Col. W, 78-75
Sat Jan 13
Final
at Illinois Col. W, 68-56
Sat Jan 13
Final
at St. Norbert L, 6-0
Wed Jan 17
Final
at Lake Forest L, 73-63
Wed Jan 17
Final
at Lake Forest L, 70-67
Fri Jan 19
Final
vs. Aurora W, 5-4
Sat Jan 20
Final
vs. Beloit W, 78-65
Sat Jan 20
Final
vs. Beloit W, 63-54
Sat Jan 20
Final
vs. Lake Forest L, 6-1
Tue Jan 23
Final
at Finlandia L, 74-58
Wed Jan 24
Final
at St. Norbert L, 85-52
Wed Jan 24
Cancelled
at St. Norbert
Fri Jan 26
Final
vs. St. Scholastica W, 4-3
Sat Jan 27
Final - OT
vs. Grinnell W, 106-99
Sat Jan 27
Final
vs. Grinnell W, 71-64
Sat Jan 27
Final
vs. Northland W, 5-2
Tue Jan 30
Final
vs. Cornell College L, 69-62
Tue Jan 30
Final
vs. Cornell College L, 67-43
Fri Feb 02
Final
vs. Marian (Wis.) L, 3-1
Battle of Highway 41
Sat Feb 03
Final
at Beloit L, 95-89
Sat Feb 03
Final
at Beloit W, 71-60
Sat Feb 03
Final
at Marian (Wis.) L, 5-1
Battle of Highway 41
Wed Feb 07
Final
vs. Ripon L, 82-53
Wed Feb 07
Final
vs. Ripon L, 40-34
Fri Feb 09
Final - OT
at Northland T, 1-1
Sat Feb 10
Final
at Monmouth (Ill.) L, 89-79
Sat Feb 10
Final
at Monmouth (Ill.) L, 59-54
Sat Feb 10
Final
at St. Scholastica L, 4-1
Tue Feb 13
Final
at Ripon L, 88-62
Tue Feb 13
Final
at Ripon L, 63-47
Fri Feb 16
Final
at St. Norbert L, 3-1
NCHA Quarterfinal Series
Sat Feb 17
Final
vs. Lake Forest L, 82-51
Sat Feb 17
Final
vs. Lake Forest L, 69-52
Sat Feb 17
Final
at St. Norbert L, 3-1
NCHA Quarterfinal Series
Fri Aug 31
Final
vs. Wis.-La Crosse L, 9-0
Fri Aug 31
Final
vs. Skidmore L, 3-0
@ Springfield, Mass.
Fri Aug 31
Final
vs. JWU (Denver) L, 2-1
@ Albion, Mich. Briton Invitational
Fri Aug 31
Final
at Springfield L, 3-0
Sat Sep 01
11:00 am
at Tom Barry Invitational
Colburn Park, Green Bay, Wis.
Sat Sep 01
11:00 am
at Tom Barry Invitational
Colburn Park, Green Bay, Wis.
Sat Sep 01
Final
vs. Westfield St. W, 3-1
@ Springfield, Mass. Springfield Invitational
Sat Sep 01
Final
vs. Grinnell W, 20-13
Sat Sep 01
Final
vs. Endicott L, 3-0
@ Springfield, Mass.
Sat Sep 01
Final
at Wis.-Stevens Point L, 9-0
Sat Sep 01
Final
at Albion L, 2-0
Sun Sep 02
Final
at Saint Mary's (Minn.) L, 7-0
Tue Sep 04
Final
at Marian (Wis.) L, 9-0
Wed Sep 05
Final
vs. Marian (Wis.) L, 6-0
Wed Sep 05
Final
vs. MSOE L, 4-0
Wed Sep 05
Final
at Marian (Wis.) L, 3-0
Thu Sep 06
Final
vs. Ripon L, 7-2
Fri Sep 07
Final
vs. St. Scholastica L, 4-3
@ De Pere, Wis.
Sat Sep 08
Final
vs. Cornell College L, 9-0
Sat Sep 08
Final
vs. Carleton L, 3-1
ACM Tournament
Sat Sep 08
Final
at Carleton L, 44-23
Sat Sep 08
Final
vs. Luther L, 3-0
ACM Tournament
Sat Sep 08
Final
vs. Grinnell L, 9-0
Sun Sep 09
Final
vs. Macalester L, 3-1
ACM Tournament
Sun Sep 09
Final
vs. St. Olaf L, 3-0
ACM Tournament
Sun Sep 09
Final
vs. Carthage L, 6-0
@ De Pere, Wis.
Sun Sep 09
Final
vs. Dubuque L, 4-0
Wed Sep 12
Final
vs. Wis.-Oshkosh L, 3-0
@ De Pere
Wed Sep 12
Final
vs. Wis.-Oshkosh L, 5-0
Wed Sep 12
Final
vs. Wis.-Stevens Point L, 3-0
@ De Pere, Wis.
Fri Sep 14
5:00 pm
at Lake Forest Invitational
Foss Park Golf Course, North Chicago, Ill.
Fri Sep 14
5:00 pm
at Lake Forest Invitational
Foss Park Golf Course, North Chicago, Ill.
Fri Sep 14
Final
at Ripon L, 3-2
Fri Sep 14
Final
vs. Central (Iowa) L, 3-1
@ Ripon, Wis.
Fri Sep 14
Final
vs. Augustana (Ill.) L, 8-0
Sat Sep 15
Final
at Knox W, 7-2
Sat Sep 15
Final
vs. Carroll (Wis.) L, 3-0
@ RIPON, Wis.
Sat Sep 15
Final
at Finlandia W, 2-0
Sat Sep 15
Final
vs. Wis. Lutheran L, 3-1
@ RIPON, Wis.
Sat Sep 15
Final
at Monmouth (Ill.) L, 6-3
Sun Sep 16
Final
at Illinois Col. W, 5-4
Sun Sep 16
Cancelled
at Illinois Tech
Mon Sep 17
Final
at Lakeland W, 3-2
Wed Sep 19
Final
vs. St. Norbert L, 4-1
Fri Sep 21
4:00 pm
at UW-Oshkosh Invitational
Lake Breeze Golf Course, Winneconne, Wis.
Fri Sep 21
4:00 pm
at UW-Oshkosh Invitational
Lake Breeze Golf Course, Winneconne, Wis.
Sat Sep 22
Final
vs. Wis.-Stevens Point W, 5-4
Sat Sep 22
Final
vs. St. Norbert L, 7-0
Sat Sep 22
Final
at Lake Forest L, 35-34
Sat Sep 22
Final
vs. Dubuque L, 3-0
@ Waukesha, Wis.
Sat Sep 22
Final
at Carroll (Wis.) L, 3-0
Sat Sep 22
Final
vs. Alverno W, 7-2
Sun Sep 23
Final
vs. Carroll (Wis.) L, 6-0
Tue Sep 25
Postponed
at Wis.-Oshkosh
Tue Sep 25
Final
at St. Norbert L, 3-0
Sat Sep 29
Final
at Illinois Col. L, 2-1
Sat Sep 29
Final
at St. Norbert L, 9-0
Sat Sep 29
Final
vs. Monmouth (Ill.) L, 49-0
Sat Sep 29
Final
at Illinois Col. L, 3-0
Sat Sep 29
Final
at Illinois Col. L, 2-0
Sun Sep 30
Final
at Grinnell L, 7-3
Sun Sep 30
Final
at Grinnell L, 2-0
Wed Oct 03
Final
vs. Ripon L, 6-0
Thu Oct 04
Final
vs. Ripon W, 4-0
Fri Oct 05
Final
vs. Knox W, 3-0
Sat Oct 06
11:00 am
Blue/White Alumni Meet
Boldt Natatorium
Sat Oct 06
11:00 am
Blue/White Alumni Meet
Boldt Natatorium
Sat Oct 06
10:30 am
Gene Davis Invitational
Reid Golf Course, Appleton, Wis.
Sat Oct 06
10:30 am
Gene Davis Invitational
Reid Golf Course, Appleton, Wis.
Sat Oct 06
Final
vs. Beloit L, 5-4
at Green Bay Tennis Center
Sat Oct 06
Final
vs. Chicago L, 49-0
Sat Oct 06
Final
vs. Monmouth (Ill.) W, 3-2
Sat Oct 06
Final
at Beloit L, 6-0
Sat Oct 06
Final
vs. Lake Forest L, 9-0
at Valley Fitness and Racquet
Sat Oct 06
Final
at Beloit L, 4-1
Tue Oct 09
Final
at Beloit L, 3-0
Wed Oct 10
Final
vs. Wis.-River Falls L, 4-0
Fri Oct 12
8:00 a.m.
at North American Cup
Wisconsin Center, Milwaukee, Wis.
Fri Oct 12
8:00 a.m.
at North American Cup
Wisconsin Center, Milwaukee, Wis.
Fri Oct 12
Final
vs. Lake Forest L, 3-1
Sat Oct 13
11:15 am
at Kollege Town Invitational
Lake Breeze Golf Course, Winneconne, Wis.
Sat Oct 13
11:15 am
at Kollege Town Invitational
Lake Breeze Golf Course, Winneconne, Wis.
Sat Oct 13
8:00 a.m.
at North American Cup
Wisconsin Center, Milwaukee, Wis.
Sat Oct 13
8:00 a.m.
at North American Cup
Wisconsin Center, Milwaukee, Wis.
Sat Oct 13
Final
vs. Cornell College L, 2-1
Sat Oct 13
Final
at Macalester L, 47-21
Sat Oct 13
Final
vs. Ripon L, 3-0
Sat Oct 13
1:00 PM
at MWC Championships
Sat Oct 13
Final
vs. Cornell College L, 3-0
Sun Oct 14
8:00 a.m.
at North American Cup
Wisconsin Center, Milwaukee, Wis.
Sun Oct 14
8:00 a.m.
at North American Cup
Wisconsin Center, Milwaukee, Wis.
Sun Oct 14
Final
vs. Monmouth (Ill.) L, 5-2
Sun Oct 14
1:00 PM
at MWC Championships
Sun Oct 14
Final
vs. Monmouth (Ill.) L, 5-0
Senior Day
Wed Oct 17
Final
vs. Wis.-Platteville L, 7-0
Fri Oct 19
Final
at Cornell College L, 3-0
Sat Oct 20
11:00 am
at All-Wisconsin Showcase
Brown Deer, Wis.
Sat Oct 20
11:00 am
at All-Wisconsin Showcase
Brown Deer, Wis.
Sat Oct 20
8:00 a.m.
at Remenyick Open
Northwestern University, Evanston, Ill.
Sat Oct 20
8:00 a.m.
at Remenyick Open
Northwestern University, Evanston, Ill.
Sat Oct 20
Final
vs. Knox L, 6-0
Sat Oct 20
Final
at Grinnell L, 3-1
Sat Oct 20
Final
vs. Knox L, 4-0
Alumnae Weekend
Sat Oct 20
Final - OT
vs. Soo Thunderbirds W, 2-1
Sat Oct 20
Final
vs. St. Norbert L, 46-0
Sun Oct 21
8:00 a.m.
at Remenyick Open
Northwestern University, Evanston, Ill.
Sun Oct 21
8:00 a.m.
at Remenyick Open
Northwestern University, Evanston, Ill.
Sun Oct 21
Final
at Rockford L, 2-1
Tue Oct 23
Final
vs. Maranatha Baptist W, 6-0
Sat Oct 27
1:00 pm
Ripon
Boldt Natatorium
Sat Oct 27
1:00 pm
Ripon
Boldt Natatorium
Sat Oct 27
11:00 am
at MWC Championships
Foss Park Golf Course, North Chicago, Ill.
Sat Oct 27
11:00 am
at MWC Championships
Foss Park Golf Course, North Chicago, Ill.
Sat Oct 27
Noon
Lawrence Duals
Buchanan Kiewit Wellness Center
Sat Oct 27
Noon
Lawrence Duals
Buchanan Kiewit Wellness Center
Sat Oct 27
Final
at Lake Forest L, 7-1
Sat Oct 27
Final
vs. Beloit W, 32-27
Sat Oct 27
Final
at Lake Forest L, 4-0
Sat Oct 27
Final
vs. Lakeland L, 3-0
@ Madison, Wis.
Sat Oct 27
Final
at Edgewood L, 3-0
Sun Oct 28
Noon
Lawrence Open
Buchanan Kiewit Wellness Center
Sun Oct 28
Noon
Lawrence Open
Buchanan Kiewit Wellness Center
Fri Nov 02
Final
at Adrian L, 7-0
Sat Nov 03
1:00 pm
Beloit
Boldt Natatorium
Sat Nov 03
1:00 pm
Beloit
Boldt Natatorium
Sat Nov 03
Final
at Ripon L, 52-0
Sat Nov 03
Final
at Trine L, 5-1
Fri Nov 09
Final - OT
vs. Wis.-Stout L, 79-74
@ Mertz Mortorelli Gymnasium
Fri Nov 09
Final
vs. Aurora L, 4-2
Sat Nov 10
10:30 am
at St. Norbert
De Pere, Wis.
Sat Nov 10
10:30 am
at St. Norbert
De Pere, Wis.
Sat Nov 10
11:00 am
at NCAA Division III Midwest Regional Championships
Whitetail Golf Course, Colfax, Wis.
Sat Nov 10
11:00 am
at NCAA Division III Midwest Regional Championships
Whitetail Golf Course, Colfax, Wis.
Sat Nov 10
Final
vs. Cornell College L, 13-6
Sat Nov 10
Final
vs. Lake Forest L, 8-1
Sat Nov 10
Final
at Wis.-Superior W, 74-62
Sun Nov 11
Final
at Northland L, 58-42
Thu Nov 15
Final
at Lakeland L, 88-81
Thu Nov 15
Final
vs. Lakeland L, 66-46
Fri Nov 16
Final
vs. Wis.-Stout L, 3-0
Sat Nov 17
11:00 am
Gene Davis Invitational
Boldt Natatorium
Sat Nov 17
11:00 am
Gene Davis Invitational
Boldt Natatorium
Sat Nov 17
11:00 am
at NCAA Division III Championships
Lake Breeze Golf Course, Winneconne, Wis.
Sat Nov 17
11:00 am
at NCAA Division III Championships
Lake Breeze Golf Course, Winneconne, Wis.
Sat Nov 17
Final
vs. MSOE L, 73-54
Sat Nov 17
Final
vs. Wis.-Eau Claire L, 4-0
Fri Nov 23
Final
vs. Neumann W, 3-2
Sat Nov 24
Final
vs. Crown (Minn.) W, 68-42
Sat Nov 24
Final
vs. Stevenson L, 1-0
Tue Nov 27
Final
vs. Maranatha Baptist W, 69-49
Tue Nov 27
Final
vs. Silver Lake W, 81-79
Fri Nov 30
6:00 pm
at Pioneer Classic
Grinnell, Iowa
Fri Nov 30
6:00 pm
at Pioneer Classic
Grinnell, Iowa
Fri Nov 30
Final
vs. Illinois Col. W, 70-64
Fri Nov 30
Final
at St. Norbert L, 8-1
Fri Nov 30
Final
vs. Illinois Col. W, 83-45
Sat Dec 01
10:00 am
at Pioneer Classic
Grinnell, Iowa
Sat Dec 01
10:00 am
at Pioneer Classic
Grinnell, Iowa
Sat Dec 01
Final
vs. Grinnell L, 61-52
Sat Dec 01
Final
vs. Grinnell L, 122-107
Sat Dec 01
Final
at Finlandia W, 3-1
Tue Dec 04
Final
vs. Concordia Wisconsin W, 5-2
Wed Dec 05
Final
at Knox L, 58-41
Wed Dec 05
Final
at Knox W, 88-72
Fri Dec 07
Final
vs. Wis.-River Falls W, 3-0
Sat Dec 08
Final
at Beloit L, 71-53
Sat Dec 08
Final
at Beloit W, 71-64
Sat Dec 08
Final
vs. Wis.-River Falls L, 5-1
Tue Dec 11
Final
at Wis.-Stevens Point L, 4-1
Thu Dec 13
TBA
at Fun In The Sun Classic
Venice, Fla.
Thu Dec 13
TBA
at Fun In The Sun Classic
Venice, Fla.
Fri Dec 14
Final
at MacMurray W, 71-58
Fri Dec 14
Final
vs. Wis.-Oshkosh L, 91-53
Sun Dec 16
Final
at Webster L, 66-53
Wed Dec 19
Final
at Wis. Lutheran W, 65-55
Sat Dec 29
Final
vs. Knox L, 59-48
Sat Dec 29
Final
vs. Knox W, 85-52
Wed Jan 02
Final
vs. Ripon L, 62-44
Wed Jan 02
Final
vs. Ripon L, 80-67
Sat Jan 05
3:00 pm
at UW-Oshkosh
Oshkosh, Wis.
Sat Jan 05
3:00 pm
at UW-Oshkosh
Oshkosh, Wis.
Sat Jan 05
Final
vs. Monmouth (Ill.) L, 66-51
Sat Jan 05
Final
vs. Monmouth (Ill.) W, 60-56
Tue Jan 08
Final
at Lake Forest L, 62-49
Tue Jan 08
Final - OT
vs. MSOE T, 2-2
Tue Jan 08
Final
at Lake Forest L, 85-63
Fri Jan 11
Final
vs. Finlandia L, 4-0
Sat Jan 12
1:00 pm
Illinois Tech
Boldt Natatorium
Sat Jan 12
1:00 pm
at Illinois Tech
Boldt Natatorium
Sat Jan 12
10:00 a.m.
at at UW-Stevens Point
Sat Jan 12
10:00 a.m.
at UW-Stevens Point
Sat Jan 12
Final - OT
at Grinnell L, 64-59
Sat Jan 12
Final
at Grinnell L, 135-104
Sat Jan 12
Final
vs. St. Norbert L, 4-1
Fri Jan 18
3:30 p.m.
at at Ripon Invitational
Fri Jan 18
3:30 p.m.
at Ripon Invitational
Fri Jan 18
Final
at Aurora L, 4-1
Sat Jan 19
1:00 pm
Lawrence Triangular
Boldt Natatorium
Sat Jan 19
1:00 pm
Lawrence Triangular
Boldt Natatorium
Sat Jan 19
Final
vs. Beloit L, 60-46
Alumnae Day
Sat Jan 19
Final
vs. Beloit W, 67-48
Alumni Day
Sat Jan 19
Final
at Lake Forest L, 4-1
Fri Jan 25
Final
at Cornell College W, 64-52
Fri Jan 25
Final
at Cornell College L, 91-76
Fri Jan 25
Final
at St. Scholastica W, 8-2
Sat Jan 26
Noon
at Wisconsin Private College Championships
Kenosha, Wis.
Sat Jan 26
Noon
at Wisconsin Private College Championships
Kenosha, Wis.
Sat Jan 26
9:00 a.m.
at DeCicco Duals
Castellan Fencing Center, Notre Dame, Ind.
Sat Jan 26
8:00 a.m.
at DeCicco Duals
Castellan Fencing Center, Notre Dame, Ind.
Sat Jan 26
Final
at Monmouth (Ill.) L, 68-51
Sat Jan 26
Final
at Monmouth (Ill.) W, 78-74
Sat Jan 26
Final
at Northland L, 5-4
Sun Jan 27
9:00 a.m.
at DeCicco Duals
Castellan Fencing Center, Notre Dame, Ind.
Sun Jan 27
8:00 a.m.
at DeCicco Duals
Castellan Fencing Center, Notre Dame, Ind.
Thu Jan 31
Final
vs. St. Norbert L, 61-48
Thu Jan 31
Final
vs. St. Norbert L, 78-68
Fri Feb 01
Final - OT
vs. Marian (Wis.) T, 3-3
Battle of Highway 41
Sat Feb 02
11:00 a.m.
at at Sherman-Lukoski Invitational
Ripon, Wis.
Sat Feb 02
11:00 a.m.
at Sherman-Lukoski Invitational
Ripon, Wis.
Sat Feb 02
9:00 a.m.
at Northwestern Duals
Northwestern University, Evanston, Ill.
Sat Feb 02
9:00 a.m.
at Northwestern Duals
Northwestern University, Evanston, Ill.
Sat Feb 02
Final
at Ripon L, 63-51
Sat Feb 02
Final
at Ripon L, 84-73
Sat Feb 02
Final
at Marian (Wis.) L, 4-0
Battle of Highway 41
Sun Feb 03
9:00 a.m.
at Northwestern Duals
Northwestern University, Evanston, Ill.
Sun Feb 03
9:00 a.m.
at Northwestern Duals
Northwestern University, Evanston, Ill.
Sun Feb 03
Final
at MSOE W, 6-3
Tue Feb 05
Final
vs. Lake Forest L, 75-46
Tue Feb 05
Final
vs. Lake Forest L, 80-70
Fri Feb 08
Final
vs. Northland L, 4-2
Sat Feb 09
11:00 a.m.
at Dick Hendricks Invitational
Ripon, Wis.
Sat Feb 09
11:00 a.m.
at Midwest Elite Invitational
Whitewater, Wis.
Sat Feb 09
11:00 a.m.
at Dick Hendricks Invitational
Ripon, Wis.
Sat Feb 09
11:00 a.m.
at Midwest Elite Invitational
Whitewater, Wis.
Sat Feb 09
Final
at Carroll (Wis.) W, 5-4
Four Lakes Athletic Club
Sat Feb 09
Final - OT
vs. Cornell College W, 64-57
Senior Day
Sat Feb 09
Final
at Carthage L, 8-1
Sat Feb 09
Final
vs. St. Scholastica L, 5-4
Sat Feb 09
Final
vs. Cornell College W, 86-75
Wed Feb 13
Final
at St. Norbert L, 69-46
Wed Feb 13
Final
at St. Norbert L, 90-62
Fri Feb 15
10:00 am
at Midwest Conference Championships
Grinnell, Iowa
Fri Feb 15
10:00 am
at Midwest Conference Championships
Grinnell, Iowa
Fri Feb 15
Final
vs. Concordia Wisconsin L, 8-1
at Fox Cities Racquet Club
Sat Feb 16
10:00 am
at Midwest Conference Championships
Grinnell, Iowa
Sat Feb 16
10:00 am
at Midwest Conference Championships
Grinnell, Iowa
Sat Feb 16
11:00 a.m.
at at UW-Oshkosh
Sat Feb 16
11:00 a.m.
at UW-Oshkosh
Sat Feb 16
Final
at Lakeland W, 8-1
Sat Feb 16
Final
at Illinois Col. L, 74-58
Sat Feb 16
Final
at Illinois Col. L, 76-60
Sun Feb 17
9:00 am
at Midwest Conference Championships
Grinnell, Iowa
Sun Feb 17
9:00 am
at Midwest Conference Championships
Grinnell, Iowa
Fri Feb 22
1:00 p.m.
at at Midwest Conference Championships
Monmouth, Ill.
Fri Feb 22
1:00 p.m.
at Midwest Conference Championships
Monmouth, Ill.
Sat Feb 23
10:30 a.m.
at at Midwest Conference Championships
Monmouth, Ill.
Sat Feb 23
10:30 a.m.
at Midwest Conference Championships
Monmouth, Ill.
Sat Feb 23
9:00 a.m.
at Midwest Fencing Conference Championships
Ohio State University, Columbus, Ohio
Sat Feb 23
9:00 a.m.
at Midwest Fencing Conference Championships
Ohio State University, Columbus, Ohio
Sat Feb 23
Final
vs. Dubuque W, 9-0
Green Bay Tennis Center
Sat Feb 23
Final
vs. Wis.-Eau Claire L, 9-0
Green Bay Tennis Center
Sat Feb 23
Cancelled
at Fontbonne
@ Car Shield Field
Sun Feb 24
9:00 a.m.
at Midwest Fencing Conference Championships
Ohio State University, Columbus, Ohio
Sun Feb 24
9:00 a.m.
at Midwest Fencing Conference Championships
Ohio State University, Columbus, Ohio
Fri Mar 01
2:00 p.m.
at NCAA Division III Diving Central Regional
Crawfordsville, Ind.
Fri Mar 01
Final
vs. Wis.-La Crosse L, 9-0
Fox Cities Racquet Club
Sat Mar 02
Noon
at NCAA Division III Diving Central Regional
Crawfordsville, Ind.
Sat Mar 02
10:30 a.m.
at at Last Chance Meet
Stevens Point, Wis.
Sat Mar 02
10:30 a.m.
at Last Chance Meet
Stevens Point, Wis.
Sat Mar 02
Final
vs. Elmhurst W, 4-3
@ Jacksonville, Ill. Lenz Field
Sat Mar 02
Cancelled
vs. Illinois Tech
@ Jacksonville, Ill. Lenz Field
Sat Mar 02
Final
vs. Elmhurst L, 6-2
@ Jacksonville, Ill. Lenz Field
Sun Mar 03
Cancelled
vs. Illinois Tech
@ Jacksonville, Ill. Lenz Field
Fri Mar 08
at NCAA Division III Championships
Boston, Mass.
Fri Mar 08
Final
vs. Marian (Wis.) W, 9-0
@ Oshkosh, Wis. Oshkosh YMCA Tennis Center
Sat Mar 09
9:00 a.m.
at NCAA Midwest Regional Championships
Castellan Fencing Center, Notre Dame, Ind.
Sat Mar 09
9:00 a.m.
at NCAA Midwest Regional Championships
Castellan Fencing Center, Notre Dame, Ind.
Fri Mar 15
Final - 5 innings
vs. Montclair St. L, 13-1
@ Clermont, Fla. Sleepy Hollow 3
Fri Mar 15
Final
vs. North Park L, 12-7
@ Clermont, Fla. Sleepy Hollow 4
Fri Mar 15
Final
vs. Susquehanna L, 7-2
@ Orlando, Fla.
Fri Mar 15
Final
vs. Montclair St. L, 4-1
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Park 5
Sat Mar 16
Final
vs. Hope L, 14-7
@ Winter Haven, Fla. Chain of Lakes Field 4
Sat Mar 16
Final
vs. Hope L, 9-8
@ Winter Haven, Fla. Chain of Lakes Field 4
Sat Mar 16
Final
vs. Loras L, 4-3
@ Clermont, Fla. Hancock 2
Sat Mar 16
Final - 6 innings
vs. Southern Me. L, 9-0
@ Clermont, Fla. Hancock 2
Mon Mar 18
Final
vs. MCLA W, 3-0
@ Clermont, FL Hancock 3
Mon Mar 18
Final
vs. St. Lawrence L, 9-0
@ Orlando, Fla.
Mon Mar 18
Final
vs. Hamilton L, 7-6
@ Clermont, Fla. Hancock 3
Mon Mar 18
Final
vs. Nichols L, 5-1
@ Kissimmee, Fla. Osceola Heritage Park 3
Tue Mar 19
Final - 5 innings
vs. Stevenson L, 13-4
@ Clermont, Fla. Legends Way 5
Tue Mar 19
Final - 8 innings
vs. Macalester L, 9-8
@ Clermont, Fla. Legends Way 4
Tue Mar 19
Cancelled
vs. Calvin
@ Orlando, Fla.
Tue Mar 19
Cancelled
vs. Western New Eng.
@ Orlando, Fla. (USTA National Training Center)
Thu Mar 21
Final - 5 innings
vs. Wis.-Stevens Point L, 10-2
@ Clermont, Fla. Legends Way 2
Thu Mar 21
Final
vs. Thomas (ME) L, 7-2
@ Clermont, Fla. Legends Way 2
Thu Mar 21
Final
vs. Me.-Farmington W, 21-14
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Park Main Field
Thu Mar 21
Final
vs. MCLA L, 14-11
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Park Main Field
Fri Mar 22
Final
vs. Albright L, 5-2
@ Clermont, Fla. Osceola 2
Fri Mar 22
Final
vs. Me.-Farmington W, 7-2
@ Clermont, Fla. Osceola 4
Fri Mar 22
Final - 7 innings
vs. Minn.-Morris W, 18-3
@ Auburndale, Fla. Lake Myrtle Park 6
Sat Mar 23
9:00 AM
vs. Middlebury
@ Auburndale, Fla.
Sat Mar 23
11:30 AM
vs. Middlebury
@ Auburndale, Fla.
Thu Mar 28
3:00 PM
at Alverno
Thu Mar 28
5:00 PM
at Alverno
Sat Mar 30
10:00 AM
vs. Monmouth (Ill.)
Fox Cities Racquet Club
Sat Mar 30
12:00 PM
vs. Chicago
Sat Mar 30
1:00 PM
vs. Lake Forest
Sat Mar 30
3:00 PM
vs. Lake Forest
Sat Mar 30
3:00 PM
vs. Chicago
Sat Mar 30
3:00 PM
vs. Illinois Col.
Fox Cities Racquet Club
Sun Mar 31
12:00 PM
vs. Chicago
Sun Mar 31
1:00 PM
at Beloit
Sun Mar 31
3:00 PM
at Beloit
Sun Mar 31
3:00 PM
vs. Chicago
Sat Apr 06
at at Wisconsin Private College Championships
Beloit, Wis.
Sat Apr 06
at Wisconsin Private College Championships
Beloit, Wis.
Sat Apr 06
9:00 AM
at Knox
Sat Apr 06
12:00 PM
vs. St. Norbert
Sat Apr 06
1:00 PM
at Cornell College
Sat Apr 06
2:30 PM
vs. St. Norbert
Sat Apr 06