Licensed to Lawrence University - WI
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/3/2018 02:54 PM
                            Beloit @LU - 11/3/2018                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence University-WI  'A'                       1:55.49    1:56.84   11  
     1) Lengel, Erin E 19               2) Lansing, Caitlyn S 18          
     3) Schweickart, Sarah M 21         4) Duero, Bridget C 20            
       29.11    31.68    29.42    26.63                                    
  2 Lawrence University-WI  'B'                            NT    2:07.64    4  
     1) Ritziu, Andrea 18               2) Zheng, Emmi A 22               
     3) Hanson, Alena J 20              4) Meyers, Leena M 18             
       34.72    32.75    32.48    27.69                                    
  3 Beloit College-WI  'A'                                 NT    2:29.18    2  
     1) Williams, Kaylie E 19           2) Stipemaas, Valley 21           
     3) Gallagher, Natalie R 21         4) Calvert, Lilly 21              
       36.54    47.73    30.14    34.77                                    
 -- Beloit College-WI  'B'                                 NT   X2:05.78  
     1) Kohn, Alex N 21                 2) O'Keefe, Padyn 18              
     3) Ritt, Eliana 18                 4) Bunzel, Anna 17                
       29.94    36.71    30.49    28.64                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence University-WI  'A'                       1:42.29    1:43.26   11  
     1) Stahl, Max 21                   2) Goldberg, Tom B 20             
     3) Wulfman, Liam L 20              4) Hutchinson, Anton B 19         
       27.32    28.24    25.13    22.57                                    
  2 Beloit College-WI  'A'                            1:44.76    1:43.86    4  
     1) Roberts, Meshach B 21           2) Gaitor, Tenajh 18              
     3) Morris, David 18                4) Stephenson, Joseph O 22        
       26.99    29.28    25.57    22.02                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riggle, Elise C           20 Lawrence-WI               NT   11:43.19    9  
      32.93   34.70   35.21   35.29   35.15   35.10   35.31   35.26
      35.21   35.42   35.15   35.25   35.38   35.40   35.46   35.41
      35.70   35.55   35.74   34.57                                
  2 Mann, Zoey E              20 Lawrence-WI         12:35.40   12:33.76    4  
      34.04   36.67   37.76   38.01   38.36   38.17   38.34   38.35
      38.37   38.38   38.09   38.30   38.23   38.09   38.42   37.93
      37.61   37.57   37.60   35.47                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Charlie M       19 Lawrence-WI         10:54.40   11:07.42    9  
      29.52   31.81   32.57   32.84   33.33   33.84   34.45   33.73
      34.04   34.50   33.47   33.55   34.15   34.26   33.49   34.06
      33.81   33.56   33.15   33.29                                
  2 Spalding, Jordan A        21 Lawrence-WI         11:34.66   11:23.40    4  
      30.56   34.16   34.49   34.35   34.15   34.64   34.88   34.23
      34.28   34.13   34.45   34.49   34.65   34.24   34.50   34.42
      34.49   34.54   34.33   33.42                                
  3 Washburn, Brandon         19 Buccaneers-WI             NT   13:32.96    3  
      34.89   39.11   40.19   41.22   41.59   41.74   41.48   41.02
      41.07   40.78   40.56   41.50   42.78   42.14   41.75   41.47
      40.57   40.93   39.55   38.62                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duero, Bridget C          20 Lawrence-WI          2:06.32    2:05.87    9  
      28.86   32.02   32.36   32.63                                
  2 Grahs, Mae T              18 Lawrence-WI          2:08.04    2:06.87    4  
      29.48   32.22   32.54   32.63                                
  3 McDougal, Morgan          18 Buccaneers-WI        2:16.51    2:17.20    3  
      31.11   34.74   35.63   35.72                                
  4 Bunzel, Anna              17 Buccaneers-WI        2:18.17    2:18.84    2  
      31.96   35.80   36.43   34.65                                
  5 Szablewski, Erin C        19 Lawrence-WI               NT    2:19.47    1  
      32.91   35.73   36.23   34.60                                
  6 Calvert, Lilly            21 Buccaneers-WI        2:48.00    2:46.19  
      38.50   42.42   43.17   42.10                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Anton B       19 Lawrence-WI          1:48.82    1:50.25    9  
      26.13   28.01   28.22   27.89                                
  2 Jolly, Aaron J            21 Buccaneers-WI        1:58.63    1:58.69    4  
      26.97   30.13   30.93   30.66                                
  3 Schrag, Ben               18 Lawrence-WI               NT    2:10.35    3  
      29.39   33.00   34.74   33.22                                
  4 McDonald, Carson          19 Buccaneers-WI             NT    2:30.96    2  
      33.64   39.32   40.11   37.89                                
  5 Brint, Alan H             21 Buccaneers-WI        2:48.59    2:47.55    1  
      39.91   41.77   42.78   43.09                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Lizzy A           21 Lawrence-WI            26.60      26.32    9  
  2 Marsh, Mandy K            19 Lawrence-WI            26.84      26.67    4  
  3 Kohn, Alex N              21 Buccaneers-WI          27.13      28.57    3  
  4 O'Keefe, Padyn            18 Buccaneers-WI          31.08      31.45    2  
  5 Gallagher, Natalie R      21 Buccaneers-WI          32.21      32.09    1  
  6 Stipemaas, Valley         21 Buccaneers-WI          35.47     x36.10  
  7 Kohout, Ana               20 Buccaneers-WI          49.09     x50.03  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephenson, Joseph O      22 Buccaneers-WI          22.91      23.33    9  
  2 Goldberg, Tom B           20 Lawrence-WI            23.83      23.53    4  
  3 Morris, David             18 Buccaneers-WI          24.34      24.44    3  
  4 Weiler, Karl M            22 Buccaneers-WI          25.67      25.86    2  
  5 Serunjogi, Nuwa           19 Lawrence-WI               NT      26.02    1  
  6 Berg, John                18 Lawrence-WI            26.24      26.46  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritt, Eliana              18 Buccaneers-WI        2:20.71    2:20.46    9  
      29.03   34.32   44.39   32.72                                
  2 Zheng, Emmi A             22 Lawrence-WI          2:24.81    2:24.12    4  
      31.31   37.97   40.17   34.67                                
  3 Lansing, Caitlyn S        18 Lawrence-WI          2:29.73    2:25.70    3  
      31.70   39.58   38.69   35.73                                
  4 Schweickart, Sarah M      21 Lawrence-WI          2:27.59    2:29.35    2  
      32.63   37.23   43.94   35.55                                
  5 Soderquist, Laurel R      18 Lawrence-WI          2:27.86   x2:32.18  
      34.68   38.68   44.65   34.17                                
  6 Lund, Annika              20 Lawrence-WI          2:42.18   x2:35.87  
      33.49   42.10   44.27   36.01                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wulfman, Liam L           20 Lawrence-WI               NT    2:11.56    9  
      27.62   31.47   40.99   31.48                                
  2 Roberts, Meshach B        21 Buccaneers-WI        2:13.97    2:12.59    4  
      27.60   33.31   40.91   30.77                                
  3 Stahl, Max                21 Lawrence-WI          2:13.34    2:12.65    3  
      28.18   32.92   40.09   31.46                                
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Maddy              18 Lawrence-WI           167.30     224.00    9  
 
Event 12  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kangas-Olson, Wil         20 Buccaneers-WI             NP     165.30    9  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lengel, Erin E            19 Lawrence-WI          1:02.78    1:01.20    9  
      28.63   32.57                                                
  2 Ritt, Eliana              18 Buccaneers-WI        1:02.79    1:04.39    4  
      29.21   35.18                                                
  3 Schweickart, Sarah M      21 Lawrence-WI          1:07.01    1:09.56    3  
      33.23   36.33                                                
  4 Hanson, Alena J           20 Lawrence-WI          1:10.91    1:11.48    2  
      33.44   38.04                                                
  5 Lund, Annika              20 Lawrence-WI          1:13.21   x1:13.18  
      33.29   39.89                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaitor, Tenajh            18 Buccaneers-WI          56.77      56.85    9  
      26.05   30.80                                                
  2 Phillips, Charlie M       19 Lawrence-WI               NT      57.61    4  
      26.69   30.92                                                
  3 Wulfman, Liam L           20 Lawrence-WI            57.60      58.99    3  
      27.33   31.66                                                
  4 Jolly, Aaron J            21 Buccaneers-WI          58.47    1:00.10    2  
      27.87   32.23                                                
  5 Serunjogi, Nuwa           19 Lawrence-WI          1:03.04    1:05.81    1  
      30.68   35.13                                                
  6 Washburn, Brandon         19 Buccaneers-WI        1:17.15    1:19.84  
      37.19   42.65                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Lizzy A           21 Lawrence-WI            57.61      57.62    9  
      27.73   29.89                                                
  2 Duero, Bridget C          20 Lawrence-WI            57.64      58.02    4  
      27.89   30.13                                                
  3 Marsh, Mandy K            19 Lawrence-WI            58.37      58.98    3  
      28.29   30.69                                                
  4 Ritt, Eliana              18 Buccaneers-WI             NT    1:00.12    2  
      28.61   31.51                                                
  5 Meyers, Leena M           18 Lawrence-WI          1:03.48   x1:02.70  
      31.01   31.69                                                
  6 Williams, Kaylie E        19 Buccaneers-WI             NT    1:04.09    1  
      30.71   33.38                                                
  7 O'Keefe, Padyn            18 Buccaneers-WI        1:06.28    1:06.16  
      32.05   34.11                                                
  8 Gallagher, Natalie R      21 Buccaneers-WI        1:12.09   x1:12.03  
      34.55   37.48                                                
  9 Calvert, Lilly            21 Buccaneers-WI        1:19.41   x1:19.39  
      38.22   41.17                                                
 10 Stipemaas, Valley         21 Buccaneers-WI        1:20.45   x1:19.66  
      37.46   42.20                                                
 11 Kohout, Ana               20 Buccaneers-WI        1:48.30   x1:43.24  
      50.04   53.20                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Anton B       19 Lawrence-WI            51.11      50.39    9  
      24.62   25.77                                                
  2 Stephenson, Joseph O      22 Buccaneers-WI          51.29      52.52    4  
      25.08   27.44                                                
  3 Morris, David             18 Buccaneers-WI          54.36      55.32    3  
      26.24   29.08                                                
  4 McDonald, Carson          19 Buccaneers-WI        1:02.76    1:03.19    2  
      29.92   33.27                                                
 -- Berg, John                18 Lawrence-WI            59.25         DQ  
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lengel, Erin E            19 Lawrence-WI          1:02.55    1:04.20    9  
      30.85   33.35                                                
  2 Bunzel, Anna              17 Buccaneers-WI        1:09.50    1:09.84    4  
      33.83   36.01                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stahl, Max                21 Lawrence-WI            59.98      58.06    9  
      28.38   29.68                                                
  2 Roberts, Meshach B        21 Buccaneers-WI          58.16      58.25    4  
      28.61   29.64                                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riggle, Elise C           20 Lawrence-WI          5:42.29    5:43.86    9  
      31.93   34.03   34.60   34.81   34.94   35.02   34.88   34.83
      34.75   34.07                                                
  2 Mann, Zoey E              20 Lawrence-WI          6:07.22    6:04.07    4  
      33.52   36.01   36.82   37.03   37.02   37.20   37.09   37.32
      36.89   35.17                                                
  3 Ritziu, Andrea            18 Lawrence-WI               NT    6:06.02    3  
      33.01   35.88   36.95   37.85   36.89   37.38   37.30   38.14
      38.31   34.31                                                
  4 Szablewski, Erin C        19 Lawrence-WI          6:05.96   x6:09.03  
      34.56   36.90   37.25   37.04   37.00   37.15   37.46   37.80
      37.23   36.64                                                
  5 McDougal, Morgan          18 Buccaneers-WI        6:35.62    6:17.88    2  
      32.99   36.26   37.72   37.80   38.52   38.89   39.26   38.92
      39.27   38.25                                                
  6 Kohn, Alex N              21 Buccaneers-WI             NT    6:28.60    1  
      34.24   38.86   38.86   39.54   39.66   39.81   40.84   41.13
      38.61   37.05                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Charlie M       19 Lawrence-WI          5:18.74    5:18.24    9  
      28.90   31.24   31.69   32.57   32.32   32.84   33.38   32.74
      31.94   30.62                                                
  2 Spalding, Jordan A        21 Lawrence-WI          5:28.80    5:28.48    4  
      29.36   33.21   33.40   33.30   33.45   33.41   33.36   33.64
      33.35   32.00                                                
  3 Weiler, Karl M            22 Buccaneers-WI             NT    5:58.35    3  
      27.82   31.59   33.86   34.94   37.95   37.85   39.01   38.43
      38.40   38.50                                                
  4 Brint, Alan H             21 Buccaneers-WI             NT    7:11.64    2  
      40.47   42.64   43.72   43.28   43.72   43.34   43.27   43.76
      43.70   43.74                                                
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Maddy              18 Lawrence-WI           223.75     157.85    9  
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kangas-Olson, Wil         20 Buccaneers-WI             NP     235.20    9  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lansing, Caitlyn S        18 Lawrence-WI          1:11.08    1:10.38    9  
      33.07   37.31                                                
  2 Zheng, Emmi A             22 Lawrence-WI          1:12.66    1:11.66    4  
      33.78   37.88                                                
  3 Soderquist, Laurel R      18 Lawrence-WI               NT    1:18.35    3  
      37.21   41.14                                                
  4 O'Keefe, Padyn            18 Buccaneers-WI        1:18.97    1:19.66    2  
      37.88   41.78                                                
  5 Kohout, Ana               20 Buccaneers-WI        2:40.75    2:54.70    1  
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldberg, Tom B           20 Lawrence-WI          1:04.59    1:04.26    9  
      17.22   47.04                                                
  2 Gaitor, Tenajh            18 Buccaneers-WI        1:04.88    1:04.95    4  
      17.95   47.00                                                
  3 Jolly, Aaron J            21 Buccaneers-WI        1:08.81    1:09.38    3  
      19.93   49.45                                                
  4 Schrag, Ben               18 Lawrence-WI          1:14.59    1:14.96    2  
      22.85   52.11                                                
  5 Weiler, Karl M            22 Buccaneers-WI        1:11.21    1:14.99    1  
      22.54   52.45                                                
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence University-WI  'A'                       1:48.76    1:47.53   11  
     1) Marsh, Mandy K 19               2) Garcia, Lizzy A 21             
     3) Riggle, Elise C 20              4) Grahs, Mae T 18                
       26.95    26.18    27.89    26.51                                    
  2 Lawrence University-WI  'B'                            NT    1:52.80    4  
     1) Hanson, Alena J 20              2) Meyers, Leena M 18             
     3) Ritziu, Andrea 18               4) Smith, Maddy 18                
       29.90    27.42    28.29    27.19                                    
  3 Beloit College-WI  'A'                            2:15.06    1:55.32    2  
     1) Kohn, Alex N 21                 2) McDougal, Morgan 18            
     3) Williams, Kaylie E 19           4) Bunzel, Anna 17                
       28.90    29.14    28.76    28.52                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence University-WI  'A'                       1:39.43    1:42.06   11  
     1) Serunjogi, Nuwa 19              2) Schrag, Ben 18                 
     3) Spalding, Jordan A 21           4) Berg, John 18                  
       25.83    26.26    24.56    25.41                                    
  2 Beloit College-WI  'A'                            1:35.40    2:02.15    4  
     1) Brint, Alan H 21                2) Kangas-Olson, Wil 20           
     3) Washburn, Brandon 19            4) McDonald, Carson 19            
       36.42    28.48    29.02    28.23                                    
 -- Beloit College-WI  'B'                                 NT        XDQ  
     1) Stephenson, Joseph O 22         2) Gaitor, Tenajh 18              
     3) Roberts, Meshach B 21           4) Morris, David 18               
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Lawrence University                 168   2. Beloit College                       41
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Lawrence University                 114   2. Beloit College                       91