Licensed to Lawrence University - WI
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/19/2019 03:48 PM
                    Lawrence Double Dual 1/19/2019                     
                                    Results

Men's Team Scores
UW-Whitewater 134, Lawrence 59
UW-Whitewater 123, Lake Forest 98
Lake Forest 154, Lawrence 64

Women's Team Scores
UW-Whitewater 125, Lawrence 111
UW-Whitewater 140, Lake Forest 93
Lawrence 141, Lake Forest 94                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence University-WI  'A'                       1:54.88    1:55.70  
     1) Lengel, Erin E SO               2) Zheng, Emmi A SR               
     3) Ohama, Mizuki FR                4) Garcia, Lizzy A SR             
       29.35    33.03    27.17    26.15                                    
  2 Uw-Whitewater-WI  'A'                             1:52.12    1:56.09  
     1) Schlomann, Renata T JR          2) Olson, Alexis L JR             
     3) Gustafson, Meredith A JR        4) Weston, Bailey L JR            
       28.10    33.37    29.37    25.25                                    
  3 Lake Forest College  'A'                          1:50.56    1:57.07  
     1) Longfield, Fallon P SO          2) Burchart, Sarah B FR           
     3) Guo, Susan SO                   4) Mullen, Kerry L FR             
       30.82    34.10    26.93    25.22                                    
  4 Uw-Whitewater-WI  'B'                                  NT    2:03.12  
     1) Rall, Sydney A FR               2) Carroll, Maddy E JR            
     3) Shircel, Cora M FR              4) Wolf, Anna L JR                
  5 Lawrence University-WI  'B'                            NT    2:10.90  
     1) Meyers, Leena M FR              2) Lund, Annika SO                
     3) Hanson, Alena J JR              4) Mann, Zoey E JR                
       34.03    36.42    31.09    29.36                                    
  6 Uw-Whitewater-WI  'C'                                  NT   x2:13.58  
     1) Rummelhart, Cali N JR           2) Yeazel, Anna M SO              
     3) Thompson, Abby L FR             4) Hamel, Victoria L FR           
       34.77    35.89    31.57    31.35                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Uw-Whitewater-WI  'A'                             1:37.61    1:40.84  
     1) Herlache, Jake J SO             2) Stigler, Thomas P SR           
     3) Abrahams, Patrick T SR          4) Amundson, Sam D SR             
       26.15    27.19    25.46    22.04                                    
  2 Uw-Whitewater-WI  'B'                                  NT    1:42.35  
     1) Miller, Zachary S FR            2) Doerre, Owen C SO              
     3) Jelich, Nicholas J SO           4) Jaworski, Jonathan D JR        
       27.11    28.43    24.96    21.85                                    
  3 Lawrence University-WI  'A'                       1:42.29    1:42.42  
     1) Stahl, Max SR                   2) Goldberg, Tom B JR             
     3) Wulfman, Liam L JR              4) Hutchinson, Anton B SO         
       27.02    28.33    24.58    22.49                                    
  4 Lake Forest College  'A'                               NT    1:42.50  
     1) Weller, Evan P SO               2) Wagoner, Sebastian B FR        
     3) Ulm, Nathan S SO                4) Witte, Graeme FR               
       27.17    29.29    23.79    22.25                                    
  5 Lake Forest College  'B'                               NT    1:52.18  
     1) Ragan Scully, Cole A JR         2) Casseday, Ryan A SO            
     3) Nebel, Jeff J FR                4) Dwyer, Stephen D SO            
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theobald, Olivia M        SO UWW-WI              11:18.17   11:21.09  
      31.25   33.12   34.25   34.78   34.25   34.26   34.31   34.22
      34.31   35.07   34.69   34.43   34.65   34.05   34.48   34.59
      34.27   34.20   34.20   31.71                                
  2 Riggle, Elise C           JR Lawrence-WI         11:43.19   11:37.84  
      33.13   35.31   35.39   35.35   35.07   34.90   35.16   35.05
      35.00   35.02   34.70   34.83   34.94   34.93   35.02   35.01
      34.82   34.99   34.95   34.27                                
  3 Karagianis, Ani S         JR LFC                       NT   11:38.66  
      31.50   34.25   35.07   35.33   35.16   35.20   35.44   35.20
      35.48   35.34   35.23   35.29   35.28   34.90   35.38   35.24
      34.96   35.20   35.14   34.07                                
  4 Newton, Quincey M         JR UWW-WI              11:43.66   11:52.07  
  5 Szablewski, Erin C        SO Lawrence-WI         12:12.97   12:18.73  
      34.46   36.57   37.13   36.58   36.83   36.85   37.34   36.92
      37.29   37.47   36.94   37.06   37.18   36.83   37.27   37.20
      37.20   37.76   37.24   36.61                                
  6 Ritziu, Andrea            FR Lawrence-WI         12:18.22   12:33.31  
      33.00   35.62   37.23   37.23   37.92   37.95   37.99   38.13
      37.91   38.51   38.49   38.00   38.80   38.76   37.60   38.19
      38.68   39.21   38.44   35.65                                
 -- Locante, Erin E           JR UWW-WI              11:50.92  X11:49.99  
      33.00   35.78   35.94   36.33   36.14   36.04   36.02   36.18
      36.16   35.86   36.16   36.06   35.70   35.64   35.76   35.54
      35.29   35.04   34.28   33.07                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Anton B       SO Lawrence-WI         10:23.16   10:12.79  
      27.93   29.98   30.65   30.82   30.87   30.91   31.00   31.33
      31.17   31.22   31.08   30.79   30.95   30.75   30.80   30.81
      30.78   30.86   30.81   29.28                                
  2 Noll, Zachary J           SO UWW-WI              10:10.00   10:17.18  
      29.63   31.45   32.32   31.96   32.17   31.96   31.88   31.69
      32.17   31.56   30.44   30.06   30.24   30.28   30.28   30.03
      29.68   30.04   29.96   29.38                                
  3 Kreitzman, Jordan D       JR UWW-WI              10:14.49   10:21.18  
      29.18   31.08   31.29   31.04   31.07   31.40   32.07   31.36
      31.61   31.62   31.63   31.74   31.13   31.06   31.04   30.83
      31.08   31.30   30.73   28.92                                
  4 Wagoner, Sebastian B      FR LFC                       NT   10:21.86  
      27.99   30.18   30.68   31.01   30.93   30.94   30.80   31.15
      31.58   31.34   31.40   31.67   32.01   31.89   32.09   31.54
      31.39   31.76   31.30   30.21                                
  5 Nebel, Jeff J             FR LFC                       NT   10:43.36  
      29.80   32.38   32.65   32.69   32.67   32.45   32.78   32.44
      32.41   32.54   32.72   32.13   32.07   32.13   32.34   32.12
      32.03   32.12   31.71   31.18                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Kylie J           FR LFC                       NT    2:05.55  
      29.27   31.89   32.63   31.76                                
  2 Putney, Shayna M          JR UWW-WI               1:59.83    2:05.75  
      28.98   31.87   32.66   32.24                                
  3 Grahs, Mae T              FR Lawrence-WI          2:05.07    2:05.97  
      28.93   31.91   32.36   32.77                                
  4 Duero, Bridget C          JR Lawrence-WI          2:03.84    2:06.53  
      28.84   32.14   32.47   33.08                                
  5 Budny, Skyler L           SO UWW-WI               2:12.03    2:07.83  
      29.01   31.98   33.31   33.53                                
  6 Longfield, Fallon P       SO LFC                       NT    2:09.84  
      29.68   32.63   34.30   33.23                                
  7 Gustafson, Meredith A     JR UWW-WI               2:10.62    2:10.26  
      30.19   32.65   33.79   33.63                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herlache, Jake J          SO UWW-WI               1:44.74    1:49.07  
      26.04   28.27   27.93   26.83                                
  2 Helms, Aaron D            FR LFC                       NT    1:49.32  
      25.84   27.95   27.71   27.82                                
  3 Amundson, Sam D           SR UWW-WI               1:45.18    1:51.10  
      26.00   28.66   28.87   27.57                                
  4 Witte, Graeme             FR LFC                       NT    1:51.91  
      26.54   29.12   28.60   27.65                                
  5 Pittman, Alec J           FR LFC                       NT    1:52.65  
      26.44   28.94   29.04   28.23                                
  6 Whiting, Tristan M        FR UWW-WI               1:47.60    1:53.65  
      27.58   29.19   28.89   27.99                                
  7 Phillips, Charlie M       SO Lawrence-WI          1:54.17    1:54.29  
      27.02   28.94   29.58   28.75                                
  8 Spalding, Jordan A        SR Lawrence-WI          1:58.78    1:59.12  
      27.75   29.81   30.82   30.74                                
 -- Gidlow, Cameron B         JR UWW-WI               1:52.00   X1:55.05  
      27.38   29.23   29.51   28.93                                
 -- Searcy, Chase N           JR UWW-WI               1:54.23   X1:55.67  
      28.39   29.81   28.85   28.62                                
 -- Dooyema, Austin M         SO LFC                       NT   X2:01.71  
      28.11   31.18   31.39   31.03                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlomann, Renata T       JR UWW-WI                 24.41      25.05  
  2 Mullen, Kerry L           FR LFC                       NT      26.09  
  3 Marsh, Mandy K            SO Lawrence-WI            26.48      27.07  
  4 Burchart, Sarah B         FR LFC                       NT      27.10  
  5 Soderquist, Laurel R      FR Lawrence-WI            27.57      27.56  
  6 Carroll, Maddy E          JR UWW-WI                 27.20      27.64  
  7 Truxton, Sarah M          SO LFC                       NT      27.86  
  8 Fohlmeister, Jaclyn G     FR UWW-WI                 27.64      28.86  
  9 Statz, Natasha            JR Lawrence-WI            31.65      31.49  
 -- Stinson, Hannah M         JR LFC                       NT     X27.09  
 -- Withrow, Kayla J          FR UWW-WI                 28.92     X30.13  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaworski, Jonathan D      JR UWW-WI                 23.50      22.82  
  2 Rhodes, Blake A           SR LFC                       NT      23.23  
  3 Stigler, Thomas P         SR UWW-WI                 22.18      23.32  
  4 Weichmann, Freddie        SR LFC                       NT      24.00  
  5 Stahl, Max                SR Lawrence-WI            24.07      24.02  
  6 Ragan Scully, Cole A      JR LFC                       NT      24.47  
  7 Berg, John                FR Lawrence-WI            25.64      26.19  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawker, Erin E            SR UWW-WI               2:11.44    2:16.74  
      29.57   35.49   38.74   32.94                                
  2 Ohama, Mizuki             FR Lawrence-WI          2:25.78    2:22.29  
      28.97   37.58   42.58   33.16                                
  3 Olson, Alexis L           JR UWW-WI               2:17.05    2:22.48  
      31.08   38.07   41.10   32.23                                
  4 Trevillian, Rachel P      JR LFC                       NT    2:22.62  
      30.42   36.37   43.14   32.69                                
  5 Schweickart, Sarah M      SR Lawrence-WI          2:23.78    2:24.84  
      30.79   37.64   42.59   33.82                                
  6 Zheng, Emmi A             SR Lawrence-WI          2:23.82    2:26.18  
      31.75   38.64   40.88   34.91                                
  7 Shircel, Cora M           FR UWW-WI               2:20.30    2:27.89  
      31.67   37.67   45.48   33.07                                
  8 Lund, Annika              SO Lawrence-WI          2:33.31   x2:37.16  
      33.34   41.85   45.14   36.83                                
 -- Wolf, Anna L              JR UWW-WI               2:22.56   X2:28.88  
      32.37   38.04   43.91   34.56                                
 -- Thompson, Abby L          FR UWW-WI               2:22.42   X2:30.94  
      33.32   39.53   43.06   35.03                                
 -- Yeazel, Anna M            SO UWW-WI               2:27.50   X2:34.64  
      33.88   40.92   43.60   36.24                                
 -- Rummelhart, Cali N        JR UWW-WI               2:29.52   X2:37.89  
      33.11   41.31   46.23   37.24                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chatterton, Tyler R       SO UWW-WI               1:57.21    2:01.15  
      26.98   31.49   33.87   28.81                                
  2 Lewis, Chandler J         SR UWW-WI               2:01.62    2:01.39  
      26.24   30.11   36.11   28.93                                
  3 Rowland, Max J            SO LFC                       NT    2:06.15  
      26.66   32.11   37.77   29.61                                
  4 Anderson, Thomas E        SO LFC                       NT    2:08.28  
      27.22   33.44   37.65   29.97                                
  5 Weller, Evan P            SO LFC                       NT    2:09.41  
      28.17   32.61   38.35   30.28                                
  6 Popke, Tyler J            FR UWW-WI               2:10.95    2:10.91  
      28.49   36.00   34.88   31.54                                
  7 Wulfman, Liam L           JR Lawrence-WI          2:09.51    2:13.47  
      27.27   32.98   41.19   32.03                                
  8 Schrag, Ben               FR Lawrence-WI          2:17.40    2:19.77  
      30.32   35.04   41.72   32.69                                
 -- Dwyer, Stephen D          SO LFC                       NT   X2:24.44  
      30.51   37.08   43.45   33.40                                
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Maddy              FR Lawrence-WI           239.90     199.35  
  2 Johns, Lizzie C           JR LFC                       NP     195.30  
  3 Miller, Victoria M        JR LFC                       NP     187.55  
  4 Scheppler, McKinley A     FR LFC                       NP     180.15  
  5 Hornstein, Baily          FR UWW-WI                209.93     179.30  
  6 Bryan, Missy J            FR LFC                       NP    x175.70  
  7 Olson, Sydney M           SO UWW-WI                185.03     168.45  
  8 Rauch, Kristen E          SO UWW-WI                100.73     121.65  
 
Event 12  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ogawa, Heath              SR LFC                       NP     269.15  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ohama, Mizuki             FR Lawrence-WI          1:00.35      59.84  
      28.23   31.61                                                
  2 Guo, Susan                SO LFC                       NT    1:00.39  
      29.03   31.36                                                
  3 Schweickart, Sarah M      SR Lawrence-WI          1:05.85    1:06.10  
      32.18   33.92                                                
  4 Shircel, Cora M           FR UWW-WI               1:01.71    1:06.72  
      31.67   35.05                                                
  5 Wolf, Anna L              JR UWW-WI               1:04.13    1:07.12  
      32.01   35.11                                                
  6 Hanson, Alena J           JR Lawrence-WI          1:10.32    1:11.53  
      32.86   38.67                                                
  7 Hamel, Victoria L         FR UWW-WI               1:10.21    1:11.70  
      33.35   38.35                                                
 -- Thompson, Abby L          FR UWW-WI               1:07.31   X1:09.52  
      33.06   36.46                                                
 -- Rummelhart, Cali N        JR UWW-WI               1:06.52   X1:10.04  
      32.75   37.29                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ulm, Nathan S             SO LFC                       NT      55.03  
      26.12   28.91                                                
  2 Rhodes, Blake A           SR LFC                       NT      56.32  
      26.33   29.99                                                
  3 Phillips, Charlie M       SO Lawrence-WI            56.32      56.70  
      26.41   30.29                                                
  4 Abrahams, Patrick T       SR UWW-WI                 54.40      56.86  
      26.63   30.23                                                
  5 Noll, Zachary J           SO UWW-WI                 54.50      57.37  
      27.16   30.21                                                
  6 Pittman, Alec J           FR LFC                       NT      59.05  
      27.90   31.15                                                
  7 Berg, John                FR Lawrence-WI          1:05.36    1:05.30  
      29.41   35.89                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weston, Bailey L          JR UWW-WI                 55.15      57.02  
      27.56   29.46                                                
  2 Garcia, Lizzy A           SR Lawrence-WI            56.79      57.08  
      27.77   29.31                                                
  3 Hawker, Erin E            SR UWW-WI                 57.50      57.22  
      27.63   29.59                                                
  4 Morgan, Kylie J           FR LFC                       NT      57.87  
      28.18   29.69                                                
  5 Duero, Bridget C          JR Lawrence-WI            57.18      58.69  
      28.29   30.40                                                
  6 Marsh, Mandy K            SO Lawrence-WI            58.26      58.73  
      28.17   30.56                                                
  7 Theobald, Olivia M        SO UWW-WI                 57.30      58.85  
      28.60   30.25                                                
  8 Soderquist, Laurel R      FR Lawrence-WI            59.19     x59.38  
      28.53   30.85                                                
 -- Fohlmeister, Jaclyn G     FR UWW-WI                 59.98   X1:04.13  
      30.88   33.25                                                
 -- Withrow, Kayla J          FR UWW-WI               1:02.38   X1:06.06  
      32.15   33.91                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jelich, Nicholas J        SO UWW-WI                 48.34      50.06  
      24.00   26.06                                                
  2 Goldberg, Tom B           JR Lawrence-WI            50.55      51.42  
      24.43   26.99                                                
  3 Casseday, Ryan A          SO LFC                       NT      53.14  
      25.73   27.41                                                
  4 Gidlow, Cameron B         JR UWW-WI                 51.39      53.50  
      26.14   27.36                                                
  5 Anderson, Thomas E        SO LFC                       NT      53.72  
      25.73   27.99                                                
  6 Thompson, Jack L          FR LFC                       NT      55.07  
      26.57   28.50                                                
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rall, Sydney A            FR UWW-WI               1:03.99    1:05.60  
      31.88   33.72                                                
  2 Trevillian, Rachel P      JR LFC                       NT    1:06.45  
      32.91   33.54                                                
  3 Putney, Shayna M          JR UWW-WI               1:04.49    1:06.81  
      32.98   33.83                                                
  4 Longfield, Fallon P       SO LFC                       NT    1:07.77  
      33.11   34.66                                                
  5 Truxton, Sarah M          SO LFC                       NT    1:08.45  
      33.04   35.41                                                
  6 Locante, Erin E           JR UWW-WI               1:09.56    1:08.69  
      33.58   35.11                                                
  7 Riggle, Elise C           JR Lawrence-WI          1:10.64    1:10.70  
      34.36   36.34                                                
  8 Meyers, Leena M           FR Lawrence-WI          1:13.02    1:13.09  
      35.10   37.99                                                
 -- Lengel, Erin E            SO Lawrence-WI          1:01.61         DQ  
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weichmann, Freddie        SR LFC                       NT      56.45  
      27.36   29.09                                                
  2 Miller, Zachary S         FR UWW-WI                 54.51      57.86  
      28.64   29.22                                                
  3 Stahl, Max                SR Lawrence-WI            58.06      58.65  
      28.54   30.11                                                
  4 Weller, Evan P            SO LFC                       NT      58.85  
      28.58   30.27                                                
  5 Dwyer, Stephen D          SO LFC                       NT    1:04.99  
      31.69   33.30                                                
  6 Schrag, Ben               FR Lawrence-WI          1:05.44    1:06.01  
      32.89   33.12                                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grahs, Mae T              FR Lawrence-WI          5:37.97    5:39.54  
      31.25   33.81   34.14   34.24   34.80   34.66   34.50   34.69
      34.24   33.21                                                
  2 Budny, Skyler L           SO UWW-WI               5:33.66    5:41.40  
      31.31   34.04   34.37   34.65   34.79   34.88   34.85   34.72
      34.13   33.66                                                
  3 Karagianis, Ani S         JR LFC                       NT    5:44.52  
      31.86   34.55   35.28   35.14   35.09   35.05   34.76   34.25
      34.30   34.24                                                
  4 Gustafson, Meredith A     JR UWW-WI               5:22.58    5:47.56  
      31.92   34.35   34.48   35.10   35.27   35.08   35.15   35.36
      35.65   35.20                                                
  5 Mann, Zoey E              JR Lawrence-WI          6:01.01    6:10.17  
      33.32   36.01   37.03   37.16   37.51   37.95   38.26   38.02
      38.41   36.50                                                
  6 Ritziu, Andrea            FR Lawrence-WI          5:54.47    6:10.26  
      32.97   35.87   37.85   38.17   37.95   37.24   37.92   38.97
      38.01   35.31                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helms, Aaron D            FR LFC                       NT    4:52.74  
      26.97   29.69   30.07   30.30   30.17   29.88   29.71   29.39
      28.66   27.90                                                
  2 Hutchinson, Anton B       SO Lawrence-WI          5:00.54    4:54.87  
      26.59   28.79   29.63   29.92   30.43   30.33   30.46   30.64
      30.01   28.07                                                
  3 Lewis, Chandler J         SR UWW-WI               4:42.87    4:54.96  
      27.02   29.51   29.97   30.20   30.16   29.96   30.03   29.86
      29.46   28.79                                                
  4 Whiting, Tristan M        FR UWW-WI               4:48.46    5:00.47  
      28.46   30.98   31.21   30.87   30.35   30.81   29.53   29.82
      29.81   28.63                                                
  5 Rowland, Max J            SO LFC                       NT    5:00.51  
      27.78   30.08   30.19   30.52   30.68   30.96   30.67   30.78
      30.68   28.17                                                
  6 Kreitzman, Jordan D       JR UWW-WI               4:54.18    5:04.51  
      28.77   30.83   31.18   31.06   31.31   31.29   30.97   30.96
      30.57   27.57                                                
  7 Nebel, Jeff J             FR LFC                       NT    5:05.30  
      28.89   30.80   31.18   31.21   31.13   31.09   31.14   31.17
      30.44   28.25                                                
  8 Phillips, Charlie M       SO Lawrence-WI          5:13.41    5:17.50  
      28.37   30.85   31.98   32.48   32.45   32.83   32.86   32.36
      32.07   31.25                                                
  9 Spalding, Jordan A        SR Lawrence-WI          5:25.50    5:22.25  
      29.36   32.00   32.52   32.52   33.11   33.23   32.99   32.62
      32.45   31.45                                                
 -- Searcy, Chase N           JR UWW-WI               5:03.63   X5:13.78  
      30.14   32.17   31.86   32.11   31.33   31.54   31.64   31.73
      31.05   30.21                                                
 -- Dooyema, Austin M         SO LFC                       NT   X5:31.87  
      30.41   33.07   33.65   33.93   33.36   33.25   33.29   33.65
      34.27   32.99                                                
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johns, Lizzie C           JR LFC                       NP     201.15  
  2 Smith, Maddy              FR Lawrence-WI           244.60     199.00  
  3 Miller, Victoria M        JR LFC                       NP     195.15  
  4 Bryan, Missy J            FR LFC                       NP     184.40  
  5 Olson, Sydney M           SO UWW-WI                214.95     179.05  
  6 Scheppler, McKinley A     FR LFC                       NP    x173.00  
 -- Hornstein, Baily          FR UWW-WI                198.83         DQ  
 -- Rauch, Kristen E          SO UWW-WI                    NP         DQ  
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ogawa, Heath              SR LFC                       NP     307.70  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zheng, Emmi A             SR Lawrence-WI          1:11.42    1:11.82  
      34.05   37.77                                                
  2 Lansing, Caitlyn S        FR Lawrence-WI          1:10.07    1:12.86  
      34.05   38.81                                                
  3 Olson, Alexis L           JR UWW-WI               1:09.30    1:13.32  
      34.64   38.68                                                
  4 Newton, Quincey M         JR UWW-WI               1:13.15    1:18.03  
      36.70   41.33                                                
  5 Soderquist, Laurel R      FR Lawrence-WI          1:17.40    1:18.77  
      37.82   40.95                                                
  6 Trevillian, Rachel P      JR LFC                       NT    1:19.64  
      37.74   41.90                                                
  7 Yeazel, Anna M            SO UWW-WI               1:12.74    1:21.43  
      38.76   42.67                                                
  8 Lund, Annika              SO Lawrence-WI          1:21.51   x1:21.71  
      38.45   43.26                                                
  9 Karagianis, Ani S         JR LFC                       NT    1:25.22  
      40.45   44.77                                                
 10 Statz, Natasha            JR Lawrence-WI          1:33.02   x1:34.66  
      43.90   50.76                                                
 -- Carroll, Maddy E          JR UWW-WI               1:15.40   X1:16.83  
      36.59   40.24                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chatterton, Tyler R       SO UWW-WI                 58.79    1:01.75  
      29.56   32.19                                                
  2 Popke, Tyler J            FR UWW-WI               1:00.90    1:02.83  
      29.83   33.00                                                
  3 Goldberg, Tom B           JR Lawrence-WI          1:03.51    1:06.10  
      31.55   34.55                                                
  4 Doerre, Owen C            SO UWW-WI               1:01.80    1:06.71  
      32.05   34.66                                                
  5 Casseday, Ryan A          SO LFC                       NT    1:07.67  
      31.94   35.73                                                
  6 Thompson, Jack L          FR LFC                       NT    1:09.43  
      33.06   36.37                                                
  7 Ragan Scully, Cole A      JR LFC                       NT    1:12.31  
      33.82   38.49                                                
 -- Jaworski, Jonathan D      JR UWW-WI               1:04.00   X1:07.68  
      32.06   35.62                                                
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Uw-Whitewater-WI  'A'                             1:42.31    1:43.45  
     1) Weston, Bailey L JR             2) Hawker, Erin E SR              
     3) Theobald, Olivia M SO           4) Schlomann, Renata T JR         
       26.71    26.25    26.48    24.01                                    
  2 Lawrence University-WI  'A'                       1:43.17    1:44.41  
     1) Lengel, Erin E SO               2) Duero, Bridget C JR            
     3) Marsh, Mandy K SO               4) Garcia, Lizzy A SR             
       25.65    26.39    26.19    26.18                                    
  3 Lake Forest College  'A'                               NT    1:44.61  
     1) Burchart, Sarah B FR            2) Morgan, Kylie J FR             
     3) Guo, Susan SO                   4) Mullen, Kerry L FR             
       27.00    26.70    25.62    25.29                                    
  4 Uw-Whitewater-WI  'B'                             1:52.00    1:51.92  
     1) Rall, Sydney A FR               2) Putney, Shayna M JR            
     3) Budny, Skyler L SO              4) Locante, Erin E JR             
       27.84    28.00    27.79    28.29                                    
  5 Lawrence University-WI  'B'                            NT    1:52.58  
     1) Grahs, Mae T FR                 2) Schweickart, Sarah M SR        
     3) Hanson, Alena J JR              4) Riggle, Elise C JR             
       27.55    28.02    29.28    27.73                                    
  6 Uw-Whitewater-WI  'C'                             1:54.00   x2:00.05  
     1) Hamel, Victoria L FR            2) Fohlmeister, Jaclyn G FR       
     3) Withrow, Kayla J FR             4) Newton, Quincey M JR           
       30.04    29.85    30.07    30.09                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Uw-Whitewater-WI  'A'                             1:28.35    1:30.87  
     1) Amundson, Sam D SR              2) Stigler, Thomas P SR           
     3) Lewis, Chandler J SR            4) Herlache, Jake J SO            
       23.51    22.57    22.54    22.25                                    
  2 Lake Forest College  'A'                               NT    1:30.97  
     1) Ulm, Nathan S SO                2) Wagoner, Sebastian B FR        
     3) Witte, Graeme FR                4) Rhodes, Blake A SR             
       22.86    23.39    22.24    22.48                                    
  3 Uw-Whitewater-WI  'B'                             1:31.96    1:34.35  
     1) Jelich, Nicholas J SO           2) Gidlow, Cameron B JR           
     3) Noll, Zachary J SO              4) Miller, Zachary S FR           
       22.94    24.34    23.78    23.29                                    
  4 Lake Forest College  'B'                               NT    1:35.21  
     1) Anderson, Thomas E SO           2) Rowland, Max J SO              
     3) Pittman, Alec J FR              4) Helms, Aaron D FR              
       24.38    23.17    23.64    24.02                                    
  5 Lawrence University-WI  'A'                       1:33.20    1:38.85  
     1) Wulfman, Liam L JR              2) Spalding, Jordan A SR          
     3) Schrag, Ben FR                  4) Berg, John FR                  
       23.64    24.76    25.61    24.84