Licensed to Lawrence University - WI
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/4/2020 03:03 PM
                          UW Oshkosh at LU - 1/4/2020                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence University-WI  'A'                       1:58.94    2:00.99   11  
     1) Meyers, Leena M SO              2) Soderquist, Laurel R SO        
     3) Lengel, Erin E JR               4) Marsh, Mandy K JR              
       33.19    35.20    27.10    25.50                                    
  2 University Wisconsin Oshkosh-WI  'A'              1:57.81    2:06.34    4  
     1) Lutz, Jennifer M JR             2) Hassel, Alyssa SO              
     3) Wilcher, Emma C SR              4) Gray, Lexi N JR                
       30.96    34.18    31.87    29.33                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence University-WI  'A'                       1:41.71    1:42.21   11  
     1) Wulfman, Liam L SR              2) Goldberg, Tom B SR             
     3) Phillips, Charlie M JR          4) Wukovits, Davis M FR           
       26.29    27.98    25.12    22.82                                    
  2 University Wisconsin Oshkosh-WI  'A'              1:55.00    1:50.89    4  
     1) Bain, David J JR                2) Else, Cody L SO                
     3) Holst, Matt D SO                4) Jernberg, Alex R SO            
       26.99    30.11    29.40    24.39                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grahs, Mae T              SO Lawrence-WI         12:26.95   11:54.97    9  
      33.36   35.65   36.37   36.48   35.48   35.45   35.77   36.03
      35.44   35.76   35.55   36.24   35.46   36.32   36.46   36.87
      35.72   36.16   36.19   34.21                                
  2 Riggle, Elise C           SR Lawrence-WI         11:48.27   12:16.34    4  
      33.78   36.69   36.88   36.91   36.43   36.71   37.00   36.90
      36.97   37.14   37.07   36.83   36.92   36.93   37.11   37.39
      37.24   37.53   37.51   36.40                                
  3 Szablewski, Erin C        JR Lawrence-WI         12:27.23   12:33.49    3  
      34.81   37.09   37.53   37.35   37.55   37.36   37.80   38.18
      37.66   38.00   38.12   37.98   38.14   38.07   38.69   39.31
      37.85   37.64   36.57   37.79                                
  4 Beseler, Brianna R        SR Uw-Oshkosh-WI       12:37.73   12:42.35    2  
  5 Mann, Zoey E              SR Lawrence-WI         12:51.79  x12:55.29  
      34.52   38.36   39.43   39.38   39.59   39.67   39.37   39.38
      39.34   39.34   39.14   39.53   39.07   39.20   39.29   38.79
      38.47   39.01   38.36   36.05                                
  6 Gray, Lexi N              JR Uw-Oshkosh-WI       12:24.68   12:56.37    1  
      34.55   38.17   38.90   39.19   39.17   39.41   39.37   39.37
      39.40   39.75   39.04   39.49   39.78   39.34   39.77   39.24
      38.78   38.81   38.52   36.32                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jernberg, Alex R          SO Uw-Oshkosh-WI       10:37.22   10:42.52    9  
      27.44   30.48   31.88   32.41   32.50   33.30   32.93   32.81
      32.49   33.17   32.00   32.01   32.00   32.74   32.83   32.44
      32.46   32.56   32.03   32.04                                
  2 Else, Cody L              SO Uw-Oshkosh-WI       11:05.74   10:59.06    4  
      29.20   31.59   32.72   33.28   33.25   33.35   32.78   33.00
      33.10   33.88   33.99   33.75   33.48   33.23   33.11   33.57
      33.59   33.60   32.11   32.48                                
  3 Phillips, Charlie M       JR Lawrence-WI         11:00.43   11:07.22    3  
      29.40   31.88   33.19   33.04   33.56   33.30   33.60   33.44
      33.35   34.04   34.25   33.86   34.30   34.12   34.06   33.70
      33.96   33.59   33.56   33.02                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marowsky, Mariah K        FR Uw-Oshkosh-WI        1:55.79    1:58.06    9  
      27.39   30.08   29.91   30.68                                
  2 Lengel, Erin E            JR Lawrence-WI          2:01.45    2:03.46    4  
      28.38   31.73   31.81   31.54                                
  3 Duero, Bridget C          SR Lawrence-WI          2:06.40    2:05.83    3  
      29.29   32.68   32.57   31.29                                
  4 Lutz, Jennifer M          JR Uw-Oshkosh-WI        2:06.19    2:07.04    2  
      29.23   32.28   32.92   32.61                                
  5 Ritziu, Andrea            SO Lawrence-WI          2:12.86    2:14.58    1  
      30.48   34.01   35.57   34.52                                
  6 Claypool, Cortney K       JR Uw-Oshkosh-WI        2:25.81    2:20.10  
      30.97   35.48   36.68   36.97                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Anton B       JR Lawrence-WI          1:47.87    1:47.83    9  
      25.63   27.37   27.57   27.26                                
  2 Miller, Jack              FR Uw-Oshkosh-WI        1:44.67    1:47.94    4  
      25.51   27.71   27.81   26.91                                
  3 Park, Andrew              FR Uw-Oshkosh-WI        1:52.78    1:54.14    3  
      27.13   28.80   29.01   29.20                                
  4 Wukovits, Davis M         FR Lawrence-WI          1:54.42    1:55.91    2  
      26.21   29.34   29.98   30.38                                
  5 Falk, Jarod               FR Uw-Oshkosh-WI        2:11.92    2:12.27    1  
      31.83   33.86   33.06   33.52                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marsh, Mandy K            JR Lawrence-WI            25.96      26.32    9  
  2 Jaworski, Rachel E        SO Uw-Oshkosh-WI          26.48      26.92    4  
  3 Meyers, Leena M           SO Lawrence-WI            27.41      28.04    3  
  4 Statz, Natasha            SR Lawrence-WI            31.51      31.47    2  
  5 Perreault, Leah R         FR Uw-Oshkosh-WI          32.32      34.71    1  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lieder, Jarrett C         JR Uw-Oshkosh-WI          22.70      22.28    9  
  2 Gault-Crabb, Nathan J     FR Lawrence-WI            24.44      24.34    4  
  3 Baas, Zack                FR Uw-Oshkosh-WI          24.52      24.98    3  
  4 Berg, John                SO Lawrence-WI            25.97      25.86    2  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Challoner, Sydney V       SR Uw-Oshkosh-WI        2:15.45    2:21.94    9  
      29.77   37.98   40.92   33.27                                
  2 Birriel, Becca N          JR Uw-Oshkosh-WI        2:20.99    2:24.09    4  
      32.83   36.96   41.28   33.02                                
  3 Soderquist, Laurel R      SO Lawrence-WI          2:28.04    2:30.40    3  
      31.89   37.62   45.66   35.23                                
  4 Hanson, Alena J           SR Lawrence-WI          2:36.37    2:42.94    2  
      34.24   40.57   50.45   37.68                                
 -- Lund, Annika              JR Lawrence-WI          2:35.88        DFS  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vandenberg, Josiah E      SO Uw-Oshkosh-WI        2:03.51    2:07.49    9  
      26.28   33.28   38.84   29.09                                
  2 Goldberg, Tom B           SR Lawrence-WI          2:12.08    2:08.17    4  
      27.50   34.49   35.37   30.81                                
  3 Bemben, Alex T            FR Lawrence-WI          2:18.21    2:15.58    3  
      29.13   35.77   38.94   31.74                                
  4 Bain, David J             JR Uw-Oshkosh-WI        2:13.11    2:20.05    2  
      29.39   37.37   41.62   31.67                                
  5 Schrag, Ben               SO Lawrence-WI          2:18.45    2:21.40    1  
      30.25   37.28   40.63   33.24                                
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Maddy              SO Lawrence-WI           236.15     253.20    9  
  2 Tesky, Danielle           FR Uw-Oshkosh-WI         215.60     227.55    4  
  3 Wucak, Alli               FR Uw-Oshkosh-WI         178.25     191.80    3  
 
Event 12  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilke, Matt S             JR Uw-Oshkosh-WI         316.95     340.65    9  
  2 Ulwelling, AJ             FR Lawrence-WI               NP     131.30    4  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hassel, Alyssa            SO Uw-Oshkosh-WI             NT    1:09.24    9  
      32.11   37.13                                                
  2 Hanson, Alena J           SR Lawrence-WI          1:09.39    1:12.79    4  
      33.86   38.93                                                
  3 Wilcher, Emma C           SR Uw-Oshkosh-WI        1:11.02    1:13.75    3  
      33.90   39.85                                                
  4 Lund, Annika              JR Lawrence-WI          1:13.73    1:16.16    2  
      34.68   41.48                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wulfman, Liam L           SR Lawrence-WI            55.44      54.61    9  
      25.71   28.90                                                
  2 Vandenberg, Josiah E      SO Uw-Oshkosh-WI          54.99      56.24    4  
      25.99   30.25                                                
  3 Phillips, Charlie M       JR Lawrence-WI            57.33      59.12    3  
      27.30   31.82                                                
  4 Berg, John                SO Lawrence-WI          1:03.26    1:03.28    2  
      29.75   33.53                                                
  5 Holst, Matt D             SO Uw-Oshkosh-WI        1:04.66    1:14.60    1  
      34.46   40.14                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marowsky, Mariah K        FR Uw-Oshkosh-WI          52.80      54.30    9  
      25.96   28.34                                                
  2 Marsh, Mandy K            JR Lawrence-WI            57.36      57.27    4  
      27.62   29.65                                                
  3 Jaworski, Rachel E        SO Uw-Oshkosh-WI          56.55      59.21    3  
      28.53   30.68                                                
  4 Grahs, Mae T              SO Lawrence-WI          1:06.82    1:01.81    2  
      29.02   32.79                                                
  5 Meyers, Leena M           SO Lawrence-WI          1:00.44    1:02.30    1  
      29.47   32.83                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Jack              FR Uw-Oshkosh-WI          48.44      50.56    9  
      24.35   26.21                                                
  2 Wukovits, Davis M         FR Lawrence-WI            51.00      51.03    4  
      24.54   26.49                                                
  3 Gault-Crabb, Nathan J     FR Lawrence-WI            54.73      55.42    3  
      26.46   28.96                                                
  4 Falk, Jarod               FR Uw-Oshkosh-WI        1:02.67    1:01.82    2  
      30.44   31.38                                                
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lengel, Erin E            JR Lawrence-WI          1:01.91    1:03.16    9  
      30.54   32.62                                                
  2 Lutz, Jennifer M          JR Uw-Oshkosh-WI        1:03.38    1:07.00    4  
      32.03   34.97                                                
  3 Claypool, Cortney K       JR Uw-Oshkosh-WI        1:08.59    1:12.15    3  
      34.97   37.18                                                
  4 Hanson, Alena J           SR Lawrence-WI          1:14.55    1:18.59    2  
      38.01   40.58                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bain, David J             JR Uw-Oshkosh-WI          55.81      57.83    9  
      28.78   29.05                                                
  2 Wulfman, Liam L           SR Lawrence-WI            57.27      58.26    4  
      28.30   29.96                                                
  3 Schrag, Ben               SO Lawrence-WI          1:06.60    1:08.36    3  
      33.64   34.72                                                
  4 Baas, Zack                FR Uw-Oshkosh-WI        1:07.09    1:13.07    2  
      35.19   37.88                                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Challoner, Sydney V       SR Uw-Oshkosh-WI             NT    5:41.72    9  
      30.45   34.02   34.53   34.48   34.76   34.74   34.97   35.12
      34.69   33.96                                                
  2 Duero, Bridget C          SR Lawrence-WI          5:42.69    5:46.64    4  
      30.57   34.91   35.62   35.81   35.84   36.10   35.11   34.88
      34.10   33.70                                                
  3 Riggle, Elise C           SR Lawrence-WI          5:40.45    5:56.27    3  
      32.89   35.16   35.34   35.64   36.12   36.18   36.17   36.42
      36.55   35.80                                                
  4 Ritziu, Andrea            SO Lawrence-WI          5:57.59    6:05.79    2  
                      36.94   37.20   37.72   36.70   36.79   37.83
      37.33   35.70                                                
  5 Szablewski, Erin C        JR Lawrence-WI          5:55.70   x6:11.02  
      34.72   36.62   36.88   37.20   37.12   37.41   37.32   37.52
      38.44   37.79                                                
  6 Beseler, Brianna R        SR Uw-Oshkosh-WI        5:53.50    6:13.77    1  
      33.91   36.43   37.28   38.01   38.22   37.98   38.11   38.64
      38.23   36.96                                                
  7 Gray, Lexi N              JR Uw-Oshkosh-WI        5:46.00    6:14.14  
      32.54   38.20   38.52   38.11   38.48   38.43   38.29   37.86
      37.76   35.95                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lieder, Jarrett C         JR Uw-Oshkosh-WI        4:49.62    4:55.69    9  
      26.84   29.43   30.61   30.32   30.56   31.02   30.64   29.23
      28.77   28.27                                                
  2 Hutchinson, Anton B       JR Lawrence-WI          4:55.81    4:58.53    4  
      27.28   29.16   29.99   30.33   30.77   30.91   30.60   30.42
      29.59   29.48                                                
  3 Else, Cody L              SO Uw-Oshkosh-WI        5:15.94    5:24.46    3  
      28.29   32.14   32.94   33.29   33.33   33.24   33.40   33.42
      32.54   31.87                                                
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Maddy              SO Lawrence-WI           227.05     264.90    9  
  2 Tesky, Danielle           FR Uw-Oshkosh-WI         199.05     229.60    4  
  3 Wucak, Alli               FR Uw-Oshkosh-WI         166.30     205.35    3  
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilke, Matt S             JR Uw-Oshkosh-WI         310.35     316.60    9  
  2 Ulwelling, AJ             FR Lawrence-WI               NP     133.40    4  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Birriel, Becca N          JR Uw-Oshkosh-WI        1:15.45    1:15.48    9  
      36.13   39.35                                                
  2 Hassel, Alyssa            SO Uw-Oshkosh-WI        1:12.65    1:17.26    4  
      36.51   40.75                                                
  3 Soderquist, Laurel R      SO Lawrence-WI          1:16.41    1:17.66    3  
      37.00   40.66                                                
  4 Wilcher, Emma C           SR Uw-Oshkosh-WI        1:24.39    1:24.48    2  
      39.78   44.70                                                
  5 Lund, Annika              JR Lawrence-WI          1:24.33    1:24.51    1  
      40.74   43.77                                                
  6 Perreault, Leah R         FR Uw-Oshkosh-WI        1:24.47   x1:29.09  
      43.83   45.26                                                
  7 Statz, Natasha            SR Lawrence-WI          1:35.06    1:33.29  
      44.25   49.04                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldberg, Tom B           SR Lawrence-WI          1:03.24    1:03.39    9  
      30.46   32.93                                                
  2 Jernberg, Alex R          SO Uw-Oshkosh-WI        1:02.69    1:05.50    4  
      30.77   34.73                                                
  3 Park, Andrew              FR Uw-Oshkosh-WI        1:05.52    1:06.97    3  
      31.23   35.74                                                
  4 Bemben, Alex T            FR Lawrence-WI          1:08.48    1:08.38    2  
      32.65   35.73                                                
  5 Schrag, Ben               SO Lawrence-WI               NT    1:13.13    1  
      34.59   38.54                                                
  6 Holst, Matt D             SO Uw-Oshkosh-WI        1:11.15    1:14.74  
      35.47   39.27                                                
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University Wisconsin Oshkosh-WI  'A'              1:44.72    1:45.21   11  
     1) Challoner, Sydney V SR          2) Jaworski, Rachel E SO          
     3) Marowsky, Mariah K FR           4) Birriel, Becca N JR            
       27.20    26.97    24.50    26.54                                    
  2 Lawrence University-WI  'A'                       1:43.44    1:49.11    4  
     1) Duero, Bridget C SR             2) Ritziu, Andrea SO              
     3) Grahs, Mae T SO                 4) Riggle, Elise C SR             
       26.32    27.79    27.26    27.74                                    
  3 Lawrence University-WI  'B'                            NT    2:03.28    2  
     1) Mann, Zoey E SR                 2) Szablewski, Erin C JR          
     3) Statz, Natasha SR               4) Smith, Maddy SO                
       30.92    31.02    32.92    28.42                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University Wisconsin Oshkosh-WI  'A'              1:28.16    1:32.86   11  
     1) Miller, Jack FR                 2) Vandenberg, Josiah E SO        
     3) Park, Andrew FR                 4) Lieder, Jarrett C JR           
       22.77    24.04    23.93    22.12                                    
  2 Lawrence University-WI  'A'                       1:30.64    1:37.85    4  
     1) Hutchinson, Anton B JR          2) Berg, John SO                  
     3) Gault-Crabb, Nathan J FR        4) Bemben, Alex T FR              
       22.97    25.48    24.87    24.53                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. University Wisconsin Oshkosh        117   2. Lawrence University                 115
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. University Wisconsin Oshkosh        123   2. Lawrence University                  95